Jaký prací prostředek vybrat?

Prací prostředky se rozdělili na dvě skupiny. Prací prášky a tekuté prací prostředky, neboli gely. Jakou variantu pracího prášku vybrat se odvíjí od prádla, které chcete vyčistit.

Výhody pracího prášku

Prací prášek v nezávislém testu prokázal, že dokáže prádlo zbavit skvrn od krve, kečupu, rybízu, hlíny a trávou, lépe než tekuté prací prostředky a prádlo bylo čistější. Důvodem je, že prací prášky obsahují bělidla, které se v tekuté formě nevyskytují.

Ovšem bělidlo vypere z látky i barvy a při pravidelném používání může prádlo ztratit své pestré barvy. Je tedy nutné používat na barevné prádlo prací prášek k tomu určený a oddělit od něj bílé prádlo. Ne každý spotřebitel má prostor na skladování více pracích prášků a proto je pro něj vhodnější použít univerzálnější prací prostředek a tím jsou právě tekuté formy.

 

Vhodné využití pracího gelu

Tekuté prášky neobsahují bělidla a optické rozjasňovače. Je proto možné použít tekutý prací prášek jak na bílé, tak i na barevné prádlo, ale hodně znečištěné prádlo vyčistí hůře. Doporučujeme v případě použití pracího gelu na hodně zašpiněné prádlo, nejprve prádlo umýt mýdlem v ruce a nebo nalít čistící prostředek přímo na skvrnu.